Tak je jasné, že v jarních dnech se do učení nikomu nechce a číst články o učení je taky trochu nuda. Jenže jak to napsat a vynechat slovo učení? Takže se nenech odradit a čti, o nějakém suchém biflování tu není řeč. Tenhle malý zlepšovák ti totiž pomůže některé informace do hlavy dostat, a zároveň si užít i kapánek srandy.
Nejedná se přitom o nějaký zákopový trik, spousta výrobců inovativních učebnic už na to přišla totiž dávno. Odpověď jsou komiksy a čím více cool, tím lépe. Ono zažité nebo alespoň malované se přece jen pamatuje lépe.
Takže když se místo biflování nudných údajů o husitských válkách z učebnice dějepisu, raději pěkně zanoříš do akcí nabitého komiksu, hned ti to bude před tabulí lépe naskakovat.
Je sice pravda, že komiks možná nepojme tolik údajů jako učebnice, za to ale poskytne lepší prožitek, takže potřebné údaje pěkně uvíznou v hlavě, včetně historického horizontu a už nehrozí, že by ses v testu pletl o celá století nebo lovil údaje kdesi zasuté v hlavě, které ti samy o sobě nic neříkají.
Tenhle styl učení je navíc návykový, takže se ti pak klidně může stát, že na vejšce místo studování objemných doporučených encyklopedií z filozofie, sáhneš po komiksu, který pojímá filozofii s nadsázkou a humorem, u kterého se nejen pobavíš, ale ještě ti všichni ti Aristofáni a Platoni zůstanou i v hlavě. A o to přeci jde.
No, a pokud není žádný komiks v dosahu, zkus si vytvořit na dané téma vlastní. Třeba z něj jednou bude kultovní publikace
zap